Sobota, 29 Luty 2020 - Lecha, Lutoslawa

Kolejna niemiła informacja dla mieszkańców Korczyny!

Pomimo licznych protestów mieszkańców Krosna oraz Korczyny MPGK Krosno planuje rozbudowę składowiska odpadów innych niż niebezpiecznych i obojętnych (wysypiska śmieci) co spowoduje bardzo mocne zbliżenie wysypiska do granic ulicy Sporne w Korczynie. Wysypisko ma powiększyć się czterokrotnie z 250 tys ton do 940 tys ton możliwości przyjęcia odpadów.

Niestety nikt z władz miasta Krosna oraz Korczyny nie podjął odpowiednich kroków aby poinformować Mieszkańców przyległych terenów o takiej inwestycji która jest już w fazie końcowej.

Jedynym mocnym działaniem wykazało się stowarzyszenie "SMOT" które wystosowało wniosek o ponowne rozpatrzenie pozwolenia na rozbudowę wysypiska. Wniosek dołączamy poniżej oraz mapy, decyzje jakie miasto udostępniło.

W najbliższym czasie przedstawimy Państwu więcej szczegółów.
______________________________________________________________________________________________Źródło informacji: www.smot.com.pl , www.bip.umkrosno.pl 

2015-12-05 17:23 4132

Komentarze

~kawka

Radni z Krosna umywają ręce i to jest ich wielki błąd. Rozbudowa wysypiska sprawi, że śmierdzący odór będzie czuć nie tylko na działkach, w okolicach wysypiska czy na Spornym, ale również na rynku (już teraz tam czuć smród wysypiska). Turystyka będzie powili się zmniejszać i flagowy projekt prezydenta, Miasto Szkła, nikt nie będzie odwiedzał. Znikną ogródki piwne i całe wakacyjne życie na rynku, bo smród będzie nie do zniesienia. Czy radni miasta i prezydent są ślepi, że tego nie widzą? Obecna wielkość wysypiska pozbawiła miasto najpiękniejszych terenów pod rozbudowę domków jednorodzinnych, z pięknym widokiem na ruiny zamku, dlatego wysypisko należy zamknąć i przysypać grubą warstwą ziemi, aby ocalić to co pozostało nie zniszczone, a nie rozbudowywać. A kontenery, to już szkoda gadać. Turyści podróżujący z Krosna na Zamek poczują i zobaczą niezapomniane widoki. Będą uciekać jak najdalej od tego miasta. Prezydencie Krosna jedz do Rzeszowa i zobacz jak prezydent tego miasta walczy o każdy kawałek terenu. On nigdy by nie dopuścił do takiego zanieczyszczania terenów należących do miasta. Kilka lat mieszkałem w Rzeszowie, często tam teraz jeżdżę i nawet nie wiem gdzie w Rzeszowie jest wysypisko, bo tam NIE ŚMIERDZI. A Wójt Korczyny to o niczym nie wiedział? Wysypisko i kontenery to nie jego problem? Przecież mieszkańcy go wybrali, aby ich reprezentował i dbał o ich interesy. I co? Ciepły stołek pewny więc po co się wychylać.

~k6w7s

Panie Wójcie Gminy Korczyna "życzę" powodzenia w sprzedaży działek przy ulicy Sporne. Kto je Panu Kupi ?? Chyba że też je Pan przekaże pod Składowisko Odpadów. Spisał Pan NAS na Straty? Miał Pan być Wójtem całej Gminy!!!

ryba

Chcę zwrócić uwagę,że problem nie dotyczy tylko mieszkańców Spornego, ale i Korczyny przy ul Krośnieńskiej i okolicznych, Debrzy, Krosna po drugiej stronie góry z wysypiskiem.Jestem rozgoryczona postawą władz gminy Korczyna.

~Krzychu

Wg mnie gmina Korczyna bardzo dobrze wie, co ma się odbyć przy jej granicach (dodajmy jeszcze sprawę kontynentów sochalnych), ale nic z tym nie robi, bo ma nieodpowiednich "przywódców". Tyle w temacie.

~Janek

No to mieszkańcy Spornego już powinni myśleć gdzie uciekać bo to będzie dla nich nieodwracalna degradacja terenów!

~Mieszkaniec

Gminy przyległe wiedziały o tym już 2011 roku tylko szkoda że nikt nie informował mieszkańców!

~korczyniak

wiecej o ROZBUDOWIE WYSYPISKA SMIECI na : . http://www.smot.com.pl/informacjebiezace.html . www.smot.com.pl . :(

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.