Piątek, 17 Listopada 2017 - Salomei, Grzegorza, Elzbiety

Korczyna zakorkowana w sobotni wieczór! Nocna jazda bez celu, tym razem miała cel!

Wiele osób w naszej miejscowości i okolicach, widząc ogromną kolumnę samochodów, jadących bardzo wolno, zadawało sobie pytanie: co się dzieje? gdzie oni jadą? co to, jakaś manifestacja? Jak się okazało, był to I Spot Mikołajkowy grupy fanów Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu, która utworzyła się jakiś czas temu na Facebook’u. O bliższe informacje podpytaliśmy Artura Jabłońskiego – jednego ze współorganizatorów zlotu:

Artur, skąd pomysł na powołanie do życia takiej grupy jak Nocna Jazda Samochodem Bez Celu?
- Pomysł na Nocną Jazdę zrodził się z nudów oraz z tego, że dużo jeździ się nocą samochodem. Wczorajszy spot charytatywny był jednak takim impulsem dla nas.
Który to już raz spotkaliście się na ulicach Krosna i okolic, no i kiedy będą kolejne zloty?
- Był to już piąty spot fanów Nocnej Jazdy Bez Celu. Te poprzednie dobrze się przyjęły w naszym mięście. Następny planowany jest na początek stycznia. Mamy nadzieję, że frekwencja będzie równie wysoka, jak tym razem.
Wiadomo, że jest to zorganizowana kolumna samochodów i organizatorzy powinni spełnić pewne wymogi formalne.
- Zgadza się, potrzebne są pozwolenia od miasta, straży pożarnej, policji i pogotowia. Takie udało się uzyskać. Nad naszym bezpieczeństwem podczas przejazdu czuwało sześć jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz cztery radiowozy policyjne i dwie karetki pogotowia ratunkowego.
Ile maszyn wzięło udział w sobotnim spocie?
- Pojawiło się ponad trzysta pięćdziesiąt samochodów! Peleton był bardzo długi – żeby to zilustrować, proszę sobie wyobrazić, że pierwsze auto - prowadzące znajdowało się pod Zamkiem Kamieniec, a ostatnie - zamykające stawkę, dopiero koło parku linowego w Krośnie.
To bardzo dużo! Wspomniałeś, że to spot szczególny, bo mikołajkowy...
- Dokładnie. Podczas „spotkania” można było przynosić paczki dla podopiecznych z Domu Dziecka im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie. Udało się uzbierać dość dużo prezentów, bo były to aż cztery samochody kombi ze złożonymi kanapami i wypchane po dach.
Dziękuję za rozmowę i życzę kolejnych udanych przedsięwzięć!
- Również dziękuję. Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników i zapraszam na kolejne spoty Nocnej Jazdy Bez Celu.
2014-12-07 12:30 5108

Komentarze

~renald

Super akcja, fajny zlot. Brawa dla organizatorów, tak trzymać chłopaki.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.