Wtorek, 16 Lipca 2019 - Mariki, Benity, Eustachego

Nowi sąsiedzi Spornego? Gmina Korczyna przeciwna [MATERIAŁ TVP]

Prezydent i Miasto Krosno wpadli na nietypowy pomysł. Chcą, by osoby eksmitowane z lokali socjalnych trafiły do kontenerów mieszkalnych, które mają zostać usytuowane tuż przy granicy miasta i Korczyny-Spornego.

Na wiosnę przyszłego roku ma powstać dziewięć takich budynków, a docelowo będzie ich aż trzydzieści! Mieszkańcy nie są zachwyceni tym pomysłem, gdyż uważają, że sąsiedzi z nowego „osiedla” mogą być uciążliwi. Sprzeciw wyraziła też Gmina Korczyna.

Sprawie przyglądał się Marek Winiarski z TVP Rzeszów. Oto materiał: EKSMITOWANI MAJĄ TRAFIAĆ DO KONTENEROWYCH MIESZKAŃ

2015-11-27 12:33 3011

Komentarze

~lolo146

hołota zamieszka przy smrodach z wysypiska bardzo dobra nagroda

~K3W6S

Do tej pory jedynym, co udało się wywalczyć w sprawie osiedla na ulicy Średzkiej, było ograniczenie liczby kontenerów. Czarnota tłumaczy: – Kilka z nich zostało przeznaczonych na izolatki dla kotów w poznańskim schronisku. Tam sprawdzają się świetnie. http://natemat.pl/129889,pieskie-zycie-w-kontenerze-czyli-jak-sie-karze-za-ubostwo Oni już przeznaczają dla zwierząt... nie można się uczyć na cudzych błędach

ryba

Ludzie zepsuci do szpiku kości nie są w stanie resocjalizować się w takim miejscu jak proponują im władze miasta Krosna. To nie oni będą ukarani ( bo im już na niczym nie zależy). Ukarani zostaną tylko ich sąsiedzi - głównie mieszkańcy Spornego i działkowcy.

~lolek

JEST POZWOLENIE NA ROZBUDOWĘ WYSYPISKA ŚMIECI W KROŚNIE !!!!!!!!! JAKOŚ NIKT NIE WIEDZIAŁ .... !!!!! CO SIĘ DZIEJE W TYM MIEŚCIE CZEMU TO SMOT musi nas o tym informować przeczytałem tutaj:( trzeba skopiować link i wkleić) albo kliknąć na zakładkę po lewej stronie INFORMACJE BIEŻĄCE http://www.smot.com.pl/ http://www.smot.com.pl/informacje%20biezaca.html BRAWO SMOT !!!!!!!!!! MACIE MOJE POPARCIE !!!!

~C979K

Niestety, trudno znalezć jakiekokolwiek logiczne uzasadnienie dla takiego działania.Przecież nie można tych ludzi traktować jednakowo, a ktos juz musiał ich policzyc, bo wiadomo,z e potrzeba 90 kontenerow! Dla kogo konkretnie? Jesli sa tam niepoparwni wandale - do więzienia! jesli sa ludzie chorzy np na chorobę alkoholowa - na leczenie! jeśli sa "nieogarnięci", którzy nie radza sobie w życiu,ale nie robia nikomu krzywdy - skierowac do nich rzeczywistą pomoc a nie wysyłac w miejsce gdzie nie beda mieli żadnej motywacji do dokonania zmian w swoim życiu. NIE TĘDY DROGA PANIE PREZYDENCIE! Nie przez odwet! To nie świadczy o sile władz miasta lecz o jej słabości! Zle dla tych ludzi i bardzo źle dla środowiska, w ktorym się znajdzie to osiedle!

~K3W6S

Karą Powinno Być ODPRACOWANIE długu , a nie otrzymanie nowego lokum. Bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące mieszkanie w lokalu socjalnym załatwiłyby sprawę. Panie prezydencie dużo miejsca jest pod urzędem wtedy miałby Pan na nich oko.

~TV@@@

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kontenery-zamiast-domu-dla-osob-ktore-nie-szanuja-pomocy-wladz,598505.html

~C979K

Niestety, nasze władze, którym powierzyliśmy nasze sprawy, którym zaufaliśmy zawiedli to zaufanie! Robią co chcą, planuja od lat rozbudowe wysypiska śmieci, co spowoduje,z e kolejne pokolenie bedzie żyło w sąsiedztwie śmietnika a teraz dodatkowo chca nasz uszczęśliwić sąsiedztwem absolutnego marginesu, z ktorym sobie nie radzą! mało,z e to ukrywają, wprost twierdzą,z e o niczym nie wiedzą! JAK MOZNA NIE WIEDIEC O TAK WAZNYCH SPRAWACH ??? Co to za władza, która nie wie co jej sie szukuje w najblizszym otoczeniu ??? Czytajcie strone SMOT !Trzeba wesprzeć ich dzialania!

~k79k79

To jest nie dopuszczalne. Mieszkam tam, mam dzieci i nie chcę takiego towarzystwa. Dlaczego władze miasta nie postawia sobie takich kontenerów w sąsiedztwie swoich domów. Nikt mieszkańców nie pyta o zgodzę tylko podejmuje się odgórnie takie decyzje. Nie po to ktoś wybrał sobie to miejsce na mieszkanie na całe życie bo brał po uwagę otoczenie w którym nie było tego rodzaju mieszkańców!!!

~C979K

Podobno wysiedlenie do kontenerow ma byc kara dla tych co nie szanuja mieszkań socjalnych. Obawiam sie,z e najwieksza kara spotka mieszkancow sąsiednich miejscowości. Czy ktoś wierzy w ich resocjalizację w takim miejscu? takich rzeczy nie wolno robic bez konsulatcji społecznych. Mamy juz oczyszczalnię ściekow, wysypisko śmieci i jeszcze "własnie tego nam" brakowało!NIE POZWOLMY NA TO !

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.