Poniedziałek, 21 Stycznia 2019 - Agnieszki, Jaros?awa

SPÓR O KONTENERY SOCJALNE. MIESZKAŃCY BOJĄ SIĘ PATOLOGII -TVP

Mieszkańcy wsi Sporne, należącej do Gminy Korczyna twierdzą, że nie ma się o co spierać bo racja jest po ich stronie. Nie chcą by po sąsiedzku wyrosły kontenery socjalne, przeznaczone dla eksmitowanych z krośnieńskich mieszkań i lokali komunalnych. Mieszkańcy Spornego boją się patologii. Władze Krosna tych obaw nie podzielają.

Relacja w TVP Rzeszów - http://rzeszow.tvp.pl/23689459/spor-o-kontenery-socjalne-mieszkancy-boja-sie-patologii 

Mieszkańcy Spornego rozesłali już dziesiątki pism do różnych instytucji protestując przeciwko niechcianemu sąsiedztwu i przyszłym lokatorom socjalnych kontenerów. 
Agnieszka Barud, mieszkanka Spornego - Jeśli będzie taki margines społeczny u nas, no to będzie strach wypuszczać dziecko spokojnie pobiegać. W ogóle stracimy pewność siebie, tutaj jest miejscowość jak rodzina, wszyscy się znają.
Protestujący uważają też że kumulowanie biedy w jednym miejscu wywołuje lawinę patologii.

Pomysł władz Krosna nie podoba się także samorządowi Korczyny. Mimo takich protestów Krosno obstaje przy swoich racjach. W piśmie do protestujących, prezydent miasta potwierdził tylko, że kontenery będą stawiane i kropka.
Zbigniew Kubit, przewodniczący Rady Miasta Krosna - Odpowiedział, że gmina Krosno ma zamiar budowania mieszkań socjalnych w formie kontenerów przy ulicy Białobrzeskiej i tak jak wspomniałem przed chwilą będzie to docelowo 30 kontenerów. Zdaniem Zbigniewa Kubita przewodniczącego Rady Miasta, Krosno musi od zaraz znaleźć 83 lokale dla osób z sądowymi nakazami eksmisji. Miasto płaci za nie spore odszkodowania, bo nie może zapewnić im lokali zastępczych.

Źródło TVP Rzeszów

2016-01-22 14:08 2304

Komentarze

~C979K

apropos modlitw i kościoła - ciekawe ktora parafia otoczy ich opieką....ktory ksiadz przyjdzie do nich z wizytą duszpasterską.....pewnie wszyscy z Krosna beda chetni!

~C979K

No, fajnie. To co proponujecie ostatecznie? Chyba nie ma ani 1 osoby, ktora uważa ze to jest dobry pomysł. A! Byc może mieszkańcy bloków, ktorzy teraz maja tych ludzi za sąsiadów. z pewnoscia nie jest im łatwo. Teraz ta uciażliwośc zostanie tylko przeniesiona w inne miejsce i skumulowana. ALE PROBLEM NIE ZOSTANIE ZAŁATWIONY! Wróci do Prezydenta w nowej, poteżniejszej postaci! Jak temu zapobiec?

~diabeł

do anioł ~`uważasz,że umieszczenie potrzebujących pomocy w kontenerach rozwiązuje sprawę. Zapach wysypiska, skupisko ludzi nieporadnych - nawet zwierzęta mają w schroniskach lepsze warunki.

~anioł

NIENAWIŚĆ - czy tylko to umiecie. ludzie, którym się coś nie udało, noga się podwinęła, coś im nie wyszło w życiu. Życie w kontenerach i tak jest dla nich karą. Pomóżcie im. Pochylcie się nad ich losem. Potraficie tylko chodzić do kościoła i UDAWAĆ że się modlicie. Zreflektujcie się .... to nie są przestępcy... to są ludzie którzy mają teraz trochę pod górkę. Ja mieszkaniec Korczyny wstydzę się za tych którzy są przeciw. Ktoś kto ma działki do sprzedania w tych okolicach ma interes w tym żeby oczerniać tych ludzi.

~Mieszkaniec

Do ~zamkowy parking musi być dla policji i karetki w końcu na pewno będą stałymi bywalcami na takim osiedlu.

~zamkowy

A po co w projekcie parking? Skoro taka"bida" to ich chyba na autko nie stać?

~obserwujący

A dlaczego żaden krośnieński portal nie napisze o problemie kontenerów. Hmm... no tak WOLNOŚĆ słowa... Lepiej nie nagłaśniać...Ciekawe co na to Rzecznik praw człowieka... nawet zwierzęta muszą mieć humanitarne warunki a tu co smród i daleko do miasta, a może ich na segregowaniu zatrudnią ( prace interwencyjne) miasto by wtedy kokosy zebrało.

~z Polski

Panie prezydencie skoro nowa dzielnica to proszę i kontener "budę" dla nowego dzielnicowego postawić. Jak następna pielgrzymka do Jasnej Góry będzie szła, albo Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków przejedzie to im kontenerowcy "bramę" zrobią... Wizytówka dla Krosna super. GRATULUJĘ "pomysłowości"

~Paweł

Błąd :) W materiale Aktualności napisano "włójt", zamiast wójt :)

~Mieszkaniec

Mieszkańcy Spornego wasze prośby po władzy spływają wiecie jak... I nic takimi działaniami nie wskóracie. Pora wyjść na ulicę pod UM i inne możliwe jednostki, zawieść im jeden taki kontener na ulice Staszica 2 na nowo wyremontowany chodnik żeby widzieli z bliska jak to wygląda. Skierować pismo do odpowiednich instytucji ochrony praw człowieka przecież te kontenery będą bardzo blisko wysypiska! Uważam że kontenery macie już na 99% została bardzo mała szansa żeby to zatrzymać! Tylko do działania nie tylko pisma pisać bo to nic nie da. Może na tym wzgórzu żyją jakieś zwierzęta pod ochroną, robaki, kwiatki itp ;d

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.